Czy Twoje starania są skuteczne?

2020-10-06 18:05:00

Czy Twoje starania są skuteczne?

Starasz się odzyskać ukochaną po stracie, ale wszystko co robisz jest kompletnie nieskuteczne? Starasz się tak bardzo, że niemal wychodzisz w siebie i robisz takie rzeczy, których nigdy byś normalnie nie zrobił, a ona nadal nic? Nadal nie chce Cię widzieć i na każdą próbę kontaktu reaguje niecierpliwym zniechęceniem. Zawsze mogłeś też pójść w drugą skrajność – wypróbować 30 dni braku kontaktu. A może milczałeś z nadzieją, że to ona się złamie i pierwsza się odezwie, a tymczasem mija miesiąc i nadal nic? Zaskoczę Cię – zarówno jedno, jak i drugie działanie - są bardzo mało skutecznymi metodami na odzyskanie byłej.

Jesteś tutaj i czytasz to, bo Twoje starania NIE były i nie są skuteczne. Wypróbowałeś w swoim mniemaniu wszystkiego i ona nie wróciła do Ciebie. Nie wystarczyło przeprosić, zrobić skruszoną minę i podarować kwiaty czy prezent. Miesiąc milczenia też nie przyniósł efektów. A Ty nadal nie wiesz i zadajesz sobie pytanie: dlaczego to nie działa?

Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że nie ma kilku kroków ani żadnego schematu na odzyskanie byłej, tak jak nie ma gwarancji, że Twoje milczenie skłoni ją do powrotu. Bo niby dlaczego miałaby do Ciebie wracać, skoro Twoja nieobecność jest dokładnie tym, czego chciała? Zastanów się, bo tak naprawdę to jest bardzo proste. Jeśli ona nie chce mieć z Tobą żadnych kontaktów to brakiem kontaktu właśnie się od niej oddalasz i jej nie odzyskasz. i robisz to dokładnie tak, jak ona tego oczekuje. Ale nie miej złudzeń, że ciągłe przypominanie o sobie przyniesie efekt. Nie ma żadnego uzasadnienia, aby popadać w skrajności czy w schematy. Twoje działania muszą być przemyślane, uzasadnione i dopasowane do Waszej sytuacji.

Każda sytuacja jest inna, choć często występują pewne podobieństwa, które na pewno sam już znasz. Jeśli Twój związek źle funkcjonował od jakiegoś czasu, to Ty o tym wiesz. i najprawdopodobniej znasz przyczyny, dla których ona odeszła. Jeśli leżały one po Twojej stronie to powinieneś wiedzieć co spowodowało, że ona podjęła decyzję o odejściu. Nie stało się to z dnia na dzień. Zapewniam Cię, że ona dokładnie przemyślała swoją decyzję. Czy może ją zmienić? To zależy od tego, jakie działania podejmiesz.

Przede wszystkim nie próbuj przekonywać jej do zmiany decyzji ani obiecywać, że „teraz na pewno wszystko będzie już inaczej”. Musisz dokładnie przeanalizować jak doszło do rozpadu Waszego związku. Dopiero wtedy będziesz mógł dokonać wyboru decyzji i wdrożyć odpowiednie działania. i nie mam tu na myśli ani przepraszania z kwiatami w ręku, ani tak zwanej strategii „zero kontaktu”. Twoje działania muszą być przemyślane, a nie intuicyjne, chaotyczne i podejmowane z dnia na dzień. Uporaj się z negatywnymi emocjami, odzyskaj kontrolę nad sobą i swoim życiem. Przypomnij sobie, co ona w Tobie lubiła i jaki byłeś w momencie, kiedy się Tobą zainteresowała. To jest dobry punkt wyjścia do tego, aby wyeliminować fałszywe kroki, fałszywych doradców i wrócić do źródeł Waszego związku, tego co Was łączy.

Musisz wiedzieć czego chcesz i jak chcesz to zrobić. Odzyskiwanie utraconego czy raczej zawiedzionego uczucia to nie jest łatwy ani schematyczny proces. Nie ma gotowej recepty. Ale z mojego doświadczenia wynika, że masz szansę na odbudowanie relacji, naprawienie błędów i rozpoczęcie lepszego związku na zdrowych zasadach. Musisz mieć jednak otwarty umysł i wiarę, że to się uda, a przede wszystkim pozytywne nastawienie do siebie i swojego życia. Ja wierzę, że Ci się uda, bo wielu osobom będących w Twojej sytuacji pomogłem odzyskać ukochaną osobę.